Święto ODA i Stanisława Piotra Gajdy [ZDJĘCIA]

Niedziela, 12 lutego 202310
W niedzielne popołudnie w galerii przy ul. Dąbrowskiego świętowano czternaste urodziny Ośrodka Działań Artystyczny. Uroczystość była połączona z promocją albumu „Stanisław Piotr Gajda”.

Ładuję galerię...

Czternaście lat temu Biuro Wystaw Artystycznych przekształcono w Ośrodek Działań Artystycznych. O krótkie podsumowanie tych lat poprosiliśmy Andrzeja Hoffmana, dyrektora ODA.

To jest ponad czterysta wystaw i mnóstwo artystów, którzy przewinęli się przez dwie nasze galerie: przy ul. Dąbrowskiego oraz ul. Sieradzkiej. Świętujemy dziś to, że możemy być z mieszkańcami Piotrkowa i prezentować u nas dzieła mieszkańców Piotrkowa, ale i osób z całej Polski – mówił dyrektor Hoffman.

Podczas uroczystości nie zabrakło urodzinowego toastu oraz oczywiście tortu. Były także najlepsze życzenia na ODA. Najważniejszym punktem urodzin była jednak promocja albumu autorstwa Agnieszki Szóstek „Stanisław Piotr Gajda”. Publikacja opowiada o życiu, artystycznej przygodzie i dziełach człowieka, który tworzył ODA w Piotrkowie i przez dziesięć lat był jego dyrektorem.

Lata mijają i widać, że ta galeria się rozwija. Jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy. ODA stworzyła swoją markę nie tylko w Piotrkowie, ale Polsce. Stała się ważnym ośrodkiem sztuki współczesnej – mówił Stanisław Piotr Gajda i przytoczył anegdotę na temat powstania albumu. – Kiedyś Hugo, mój wnuczek, powiedział mi: dziadek, jak książkę o tobie wydadzą, to ja będę na ciebie patrzył z szacunkiem. I ta książka dziś będzie pokazana, dlatego czuję, że w oczach wnuczka zyskałem – śmiał się były dyrektor ODA.

Album poświęcony artyście można nabywać w galerii ODA, a uroczystość zakończył koncert jazzowy. Dla zgromadzonej publiczności wystąpili: Paweł Palcowski (trąbka, flugelhorn), Filip Hornik (kontrabas) oraz Arek Skolik (perkusja).


Zainteresował temat?

5

3


Zobacz również

reklama

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgrzypik ~Zgrzypik (Gość)21.02.2023 17:17

Jak się czuje Pan Tomasz Stachaczyk, nazwany na stronie 25 przez swoją wieloletnią pracownicę, autorkę książki, STACHAŃCZYKIEM? Czy jest to możliwe, aby ktoś pisząc książkę pomylił (i nie "zjadł" jedną literę, lecz dopisał zbędną) nazwisko swojego wieloletniego szefa i osoby znanej od kilkudziesięciu lat w mieście?... Strasznie zepsuł tę książkę absolutny brak "drugiej pary oczu" - jakiegokolwiek redaktora, który by posprzątał formę tekstu. Bo treść jest naprawdę OK.

10


go?ć_qwerty ~go?ć_qwerty (Gość)13.02.2023 11:16

Czy w Piotrkowie są jacyś młodzi artyści? Dlaczego ich nie ma?

62


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)13.02.2023 08:16

To mi się podoba- sezon grypowy, a ludzie bez maseczek, aktualizują bazę wirusów żeby organizm mógł budować odporność

44


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)13.02.2023 05:43

Pana Stanisława Piotra Gajdę znam z lat dzieciństwa, gdy mieszkaliśmy przy ulicy Niecałej w Piotrkowie. Dom jego rodziców był usytuowany u zbiegu ulic Niecałej i Szkolnej przy małym placyku, który nazywał się "Koluszki"( nie wiem do dziś kto i dlaczego tak go nazwał). Nasze rodziny nie utrzymywały ze sobą kontaktów, stąd też pamiętam go tylko z widzenia. Ja wychowywałam się w bardzo biednej rodzinie, a rodzina pana Stanisława Piotra reprezentowała piotrkowską elitę lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Gdy czytam i widzę pana Stanisława na zdjęciach, zaraz przypominają mi się tamte czasy.

53


97-300 97-300ranga12.02.2023 21:06

Cysternę "herbaty" wypiliśmy razem.......Pozdrawiam serdecznie.

07


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat